Łowicki Ośrodek Kultury i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu – wycieczka

Wycieczka ????do Łowickiego Ośrodka Kultury, a dokładnie do kina ???? Fenix na bajkę „Pamiętniki Tatusia Muminka”. ????

Prezentację filmu mogliśmy oglądać dzięki projektowi – „Mały OCH! Film Festiwal edycja 12”. Była to niezwykła animacja dla widzów w każdym wieku!

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Życie Muminków i ich przyjaciół z Doliny skupia się wokół domu Mamy i Tatusia Muminka, gdzie każdy może liczyć na pomoc i przyjaźń. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił!

Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Panna Migotka, Paszczak, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek czy straszna Buka tworzą galerię postaci, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci????

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy w Łowiczu była Powiatowa Biblioteka Publiczna im. ks prał Stefana Wysockiego. Panie bibliotekarki opowiedziały nam o księgozbiorze bibliotecznym oraz przeprowadziły lekcję biblioteczną pt. „Biblioteczne spotkania z teatrzykiem kamischibai”. Podczas lekcji wysłuchaliśmy bajkę „Czerwony Kapturek”

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy w Łowiczu była Powiatowa Biblioteka Publiczna im. ks prał Stefana Wysockiego. Panie bibliotekarki opowiedziały nam o księgozbiorze bibliotecznym oraz przeprowadziły lekcję biblioteczną pt. „Biblioteczne spotkania z teatrzykiem kamischibai”. Podczas lekcji wysłuchaliśmy bajkę „Czerwony Kapturek” i wykonaliśmy maskę wilka. Bardzo dziękujemy.