„Ślimaczki”

Na zajęciach kulinarnych przygotowywaliśmy ślimaczki z ciasta francuskiego. Najpierw rozwinęliśmy ciasto i posmarowaliśmy je ketchupem układaliśmy wędlinę,  ser żółty, a następnie zwinęliśmy je w rulon i pokroiliśmy na małe kawałki. Gotowe ślimaczki ułożyliśmy na blasze i piekliśmy w piekarniku, aż stały się złociste i chrupiące.

Uczniowie chętnie wykonywali wszystkie czynności oraz współpracowali ze sobą podczas pracy. Takie zajęcia sprawiają im wiele radości, rozwijają ich umiejętności kulinarne i zachęcają do poznawania nowych smaków.