Jesteś tutaj: Start / Kronika wydarzeń

Kronika wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

18 grudnia 2020

Mikołaj po raz ......

Bardzo dziękujemy księdzu Janowi Rawie, który dzisiaj wcielił się w Mikołaja i wraz z kilkoma Pomocnikami - reniferkami i aniołkami ze Wspólnoty Głos Pana, podarował Mocarzom cudowne prezenty.
Wizyta świętego Mikołaja, w którego rolę wcielił się ksiądz jan. Na zdjęciu z Kubusiem z oddziału przedszkolnego 
Wizyta świętego Mikołaja, w którego rolę wcielił się ksiądz jan. Na zdjęciu z Mateuszem z programu Reahabilitacja 25 plus
 
Czytaj więcej o: Mikołaj po raz ......
18 grudnia 2020

"By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać"

"By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać" to Ogólnopolska Kampania Społeczna Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, realizowana w ramach Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020 i ma na celu podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej przez COVID-19. Jej celem jest dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie.

 W ramach kampanii przygotowane zostały krótkie animowane formy filmowe dla uczniów szkół podstawowych uwzględniające grupy wiekowe uczniów, które służyć mają realizacji założonych celów kampanii.

Klasy I-III

 Klasy IV-VIII

 

Czytaj więcej o: "By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać"
17 grudnia 2020

XIX Festiwal Kolęd i Pastorałek - wręczenie nagród

Dzisiaj odbyło sie uroczyste wręczenie nagród laureatom XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Nasz Mocarny Zespół wyśpiewał pierwsze miejsce w kategorii niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym, dodatkowo otrzymał również Nagrodę Publiczności w głosowaniu internetowym, jako zespół z największą liczbą polubień.

Wreczenie nagród XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek, odbywa się na sali gimnastycznej wśród światecznej dekoracji, szopki i żółeczka, aniołków. Nagrodę wrecza Siostra Dyrektor i Pan Jacek nauczyciel muzyki a odbiera Julia, która reprezentowała Mocarzy i śpiewała w zespole, który zajął pierwsze miejsce.Julka jest bardzo zadowolona, ponieważ otrzymała dwie nagrody również Nagrodę Publiczności, ponieważ wykonanie zespołu zdobyło najwięcej polubień na profilu facebook w internecie.

Wreczenie nagród XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek, odbywa się na sali gimnastycznej wśród światecznej dekoracji, szopki i żółeczka, aniołków. Nagrodę wrecza Siostra Dyrektor i Pan Jacek nauczyciel muzyki a odbiera Julia, która reprezentowała Mocarzy i śpiewała w zespole, który zajął pierwsze miejsce.Wiktor jest bardzo zadowolony, ponieważ otrzymał dwie nagrody również Nagrodę Publiczności, ponieważ wykonanie zespołu zdobyło najwięcej polubień na profilu facebook w internecie.

Wreczenie nagród XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek, odbywa się na sali gimnastycznej wśród światecznej dekoracji, szopki i żółeczka, aniołków. Nagrodę wrecza Siostra Dyrektor i Pan Jacek nauczyciel muzyki a odbiera Julia, która reprezentowała Mocarzy i śpiewała w zespole, który zajął pierwsze miejsce. Oliwka jest bardzo zadowolona, ponieważ otrzymała dwie nagrody również Nagrodę Publiczności, ponieważ wykonanie zespołu zdobyło najwięcej polubień na profilu facebook w internecie.

Wreczenie nagród XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek, odbywa się na sali gimnastycznej wśród światecznej dekoracji, szopki i żółeczka, aniołków. Nagrodę wrecza Siostra Dyrektor i Pan Jacek nauczyciel muzyki a odbiera Julia, która reprezentowała Mocarzy i śpiewała w zespole, który zajął pierwsze miejsce.Agnieszka jest bardzo zadowolona, ponieważ otrzymała dwie nagrody również Nagrodę Publiczności, ponieważ wykonanie zespołu zdobyło najwięcej polubień na profilu facebook w internecie.

Wreczenie nagród XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek, odbywa się na sali gimnastycznej wśród światecznej dekoracji, szopki i żółeczka, aniołków. Nagrodę wrecza Siostra Dyrektor i Pan Jacek nauczyciel muzyki a odbiera Julia, która reprezentowała Mocarzy i śpiewała w zespole, który zajął pierwsze miejsce Marcin jest bardzo zadowolony, ponieważ otrzymał dwie nagrody również Nagrodę Publiczności, ponieważ wykonanie zespołu zdobyło najwięcej polubień na profilu facebook w internecie. 

Czytaj więcej o: XIX Festiwal Kolęd i Pastorałek - wręczenie nagród
17 grudnia 2020

Jasełka bożonarodzeniowe

Czas Adwentu w naszym Mocarzewie zawsze był radosnym czasem oczekiwania na Boże Narodzenie. Przygotowywane na wielodniowych i wielogodzinnych próbach Jasełka były oglądane przez setki odwiedzających Mocarzewo gości. Mijający rok był i jest inny, wyjątkowy, ale niestety w negatywnym aspekcie. Postanowiliśmy, że MIMO WSZYSTKO postaramy się przeżyć ten czas z nadzieją na wyjątkowe przeżycia duchowe. Przygotowaliśmy z dziećmi Jasełka. Proste w swojej formie, krótsze czasowo, ale to nie znaczy, że gorsze. Każdy odpowiedzialny za jakąś część inscenizacji postarał się, aby te zwyczajne Jasełka odbyły się w niezwykłej oprawie pięknej scenografii i bogatych strojów.

Zdjęcie zrobione jest na sali gimnastycznej, podczas występu Jasełek. Scenografia wykonana przez nauczycieli ukazuje scenerie bożonarodzeniową. Jest szopka w której jest Jezusek na sianku a przy nim Maryja i Józef, w otoczeniu aniołków tych małych, kjtórymi są uczennice naszej szkoły i tych dużych, którymi są Panie nauczycieli naszej szkoły 

Czytaj więcej o: Jasełka bożonarodzeniowe
14 grudnia 2020

XIX Festiwal Kolęd i Pastorałek

Dzisiaj odbył się XIX Festiwal Kolęd i Pastorałek. Trochę w innych okolicznościach ale równie interesujący jak pozostałe. W tym celu spotkaliśmy się na Sali gimnastycznej aby obejrzeć i wysłuchać występy naszych rówieśników z zaprzyjaźnionych szkół i ośrodków.

Wszyscy uczniowie i wychowankowie Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Mocarzewie zebrali się na sali gimnastycznej, oglądali występy wykonawców zgloszonych na Festiwal. Na zdjęciu jest również Wiktor, który reprezentował Mocarzy, w kategorii zespół. Zaśpiewał kolędę, którą śpiewał na Festiwalu.

W Festiwalu  uczestniczyli wychowankowie z ośmiu placówek dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. Artyści mogli zaprezentować się śpiewając w dwóch kategoriach: solo lub zespołowo. Wykonawcy podzieleni byli na dwie grupy ze względu na stopień niepełnosprawności:

  1. Niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim.
  2. Niepełnosprawność intelektualna w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Tegoroczny Festiwal odbywał się on-line. Każdy ośrodek i szkoła przesyłali prezentacje swoich uczestników. Każda placówka otrzymała Dyplom potwierdzający udział w Festiwalu. Jury obradowało on-line przyznając punkty wykonawcom w danej kategorii. Uczestnicy otrzymali nagrody stosownie do zajętych przez siebie miejsc.

Czytaj więcej o: XIX Festiwal Kolęd i Pastorałek