Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

W Mocarzewie niedaleko Sannik na malowniczej polanie w otoczeniu lasu znajduje się Zespół Szkół i Placówek Specjalnych.
W szkołach wchodzących w skład zespołu uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tu około 80 uczniów. W szkole podstawowej prowadzone jest wczesne wspomaganie. Ma ono na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Objęte będą nim dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

 

Najnowsze aktualności

11 stycznia 2018

Bezpieczne ferie zimowe - apel

W dniu 11 stycznia 2018 roku został zorganizowany apel pt: „Bezpieczne ferie zimowe”, który miał na celu zachęcenie wychowanków i uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego w trakcie wypoczynku zimowego z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Czytaj więcej o: Bezpieczne ferie zimowe - apel
14 grudnia 2017

XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek

Tradycyjnie, jak co roku w okresie przedświątecznym otwieramy drzwi naszej placówki i zapraszamy koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionych od tylu lat placówek, na Festiwal Kolęd i Pastorałek. Tegoroczny festiwal odbył się 14 grudnia i  był już XVI, podczas którego zaprezentowało się dziesięć placówek. Otworzyła go Siostra Dyrektor - Bernadetta Pogorzelska,

a  prowadzącym był nie kto inny jak pan Jacek Fudała, który doskonale sprawdza się w tej roli.

Czytaj więcej o: XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek
30 listopada 2017

Spotkanie integracyjne w Szkole Podstawowej w Piotrkówku

30 listopada w imieniny Andrzeja uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na zabawę Andrzejkową do Szkoły Podstawowej w Piotrkówku.

Czytaj więcej o: Spotkanie integracyjne w Szkole Podstawowej w Piotrkówku