Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

W Mocarzewie niedaleko Sannik na malowniczej polanie w otoczeniu lasu znajduje się Zespół Szkół Specjalnych.
W szkołach wchodzących w skład zespołu uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tu około 80 uczniów. W szkole podstawowej prowadzone jest wczesne wspomaganie. Ma ono na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Objęte będą nim dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

 

Najnowsze aktualności

28 listopada 2016

Adwent-czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie

W niedzielę 27 listopada rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie; natomiast w naszej szkole adwentowe spotkanie zaczęliśmy w poniedziałek 28 listopada.

Tego dnia został również otwarty Anielski sklepik.

Czytaj więcej o: Adwent-czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie
24 listopada 2016

Andrzejki w Szkole Podstawowej w Piotrkówku

24 listopada zapisał sie w naszej pamięci jako wspaniały dzień. Było nam ogromnie miło kolejny raz spędzić czas na zabawie andrzejkowej w Szkole Podstawowej w Piotrkówku.

Czytaj więcej o: Andrzejki w Szkole Podstawowej w Piotrkówku
23 listopada 2016

Andrzejki

Istniało wiele różnych sposobów, dzięki którym nasi dziadkowie i pradziadkowie, chcieli dowiedzieć się co ich czeka w przyszłości. Do dzisiaj przetrwała tradycja andrzejkowa, będąca jedynie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Obecnie andrzejki są wesołym spotkaniem dostarczającym wielu przeżyć i emocji. 

W naszej szkole andrzejkowe spotkanie odbyło się 23 listopada.

Czytaj więcej o: Andrzejki
22 listopada 2016

Spotkanie integracyjne w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie

W dniu 22 listopada 2016 roku grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami udała się na spotkanie integracyjne do Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie. Wraz z nami w spotkaniu uczestniczyli nasi koledzy z Zespołu Szkół Specjalnych w Goślicach. Spotkania te stały się już tradycją.

Po powitaniu przez panią Dyrektor, zostaliśmy zaproszeni  na słodki poczęstunek, przygotowany przez wolontariuszy Klubu Ośmiu.

Czytaj więcej o: Spotkanie integracyjne w Zespole Szkół im. St. Staszica w Gąbinie
4 listopada 2016

"Na leśnej polanie"-bajka edukacyjna

Jak należy zachowywać się w lesie, na leśnej polanie; co wolno robić, a czego na pewno nie, co jest dozwolone, a co zabronione mogliśmy się dowiedzieć  z przedstawienia  teatralnego  pt. „Przygoda na leśnej polanie”, w Miejskim Domu Kultury w Gostyninie.

 

Przedstawienie to mogliśmy obejrzeć, już po raz kolejny, dzięki uprzejmości Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Czytaj więcej o: "Na leśnej polanie"-bajka edukacyjna
13 października 2016

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

13 października obchodziliśmy w naszej placówce Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji wszystkich pracowników szkoły i ośrodka.

Czytaj więcej o: Dzień Komisji Edukacji Narodowej