Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

W Mocarzewie niedaleko Sannik na malowniczej polanie w otoczeniu lasu znajduje się Zespół Szkół Specjalnych.
W szkołach wchodzących w skład zespołu uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tu około 80 uczniów. W szkole podstawowej prowadzone jest wczesne wspomaganie. Ma ono na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Objęte będą nim dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

 

Najnowsze aktualności

23 czerwca 2016

Bezpieczne wakacje

23 czerwca 2016 roku w naszej placówce odbył się apel "Bezpieczne wakacje", który dotyczył zagrożeń z jakimi uczniowie mogą się spotkać w czasie wakacji. Zostały przypomniane podstawowe zasady bezpieczeństwa jakimi należy się kierować w czasie zabaw oraz wypoczynku.

Bezpieczne wakacje

Czytaj więcej o: Bezpieczne wakacje
3 czerwca 2016

"Sport - razem dla wszystkich" - VI Powiatowa Olimpiada Integracyjna

Dnia 3 czerwca 2016 roku już po raz szósty w Powiatowej Olimpiadzie Integracyjnej na  szkolnych obiektach sportowych w Zespole Szkół w Gąbinie.

Święto rozpoczęło się uroczystym wejściem na płytę boiska drużyn biorących udział w konkurencjach sportowych w asyście Greczynek, które niosły flagę olimpijską oraz zawodnika niosącego ogień olimpijski w celu zapalenia znicza olimpijskiego.

Impreza ma na celu zachęcać młodzież do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, integrować  uczniów z różnych szkół, budzić ducha sportowej rywalizacji fair play oraz przeciwdziałać  uzależnieniom.

Po uroczystym wciągnięciu flagi olimpijskiej  na maszt, zawodnicy i sędziowie złożyli ślubowanie.

Czytaj więcej o: "Sport - razem dla wszystkich" - VI Powiatowa Olimpiada Integracyjna
2 czerwca 2016

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

2 czerwca 2016 r. w związku z obchodzonym dzień wcześniej Dniem Dziecka Gminna Biblioteka Publiczna  w Słubicach przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników nie lada atrakcję. Tego dnia zaprosiła do biblioteki dzieci na spotkanie z Agnieszką Frączek autorką bestselerowych książek dla dzieci.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek 

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek