Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

W Mocarzewie niedaleko Sannik na malowniczej polanie w otoczeniu lasu znajduje się Zespół Szkół i Placówek Specjalnych.
W szkołach wchodzących w skład zespołu uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tu około 80 uczniów. W szkole podstawowej prowadzone jest wczesne wspomaganie. Ma ono na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Objęte będą nim dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

 

Najnowsze aktualności

21 czerwca 2017

"Bezpieczne wakacje"-apel

21 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie na temat bezpieczeństwa podczas wakacji.

Przed nami wakacje, warto więc wiedzieć jakie zagrożenia czekają na dzieci w czasie lata, aby wszyscy wrócili w nowym roku szkolnym zdrowi i wypoczęci.

Czytaj więcej o: "Bezpieczne wakacje"-apel
7 czerwca 2017

Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem” w Łowiczu

7 czerwca na stadionie OSiR w Łowiczu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem”. Placówkę naszą reprezentowali:

  1. Natalia Wyzińska
  2. Elżbieta Wasińska
  3. Kamila Wieczorek
  4. Arkadiusz Jakubowski
  5. Patryk Mańkowski
  6. Marcin Górski
  7. Justyna Wasińska
Czytaj więcej o: Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce „Sprawni Razem” w Łowiczu
2 czerwca 2017

VII Powiatowa Olimpiada Integracyjna w Gąbinie

02 czerwca 2017 roku mieliśmy zaszczyt już kolejny raz odwiedzić stadion Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie podczas VII Powiatowej Olimpiady Integracyjnej "Sport, a nie hejt". Celem imprezy było spędzanie  aktywnie i zdrowo czasu oraz wzajemna integracja.

Czytaj więcej o: VII Powiatowa Olimpiada Integracyjna w Gąbinie
30 maja 2017

"Pod starym Wawelem przygód bez liku"-spektakl Teatru "Maska"

30 maja 2017 r. w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka zostaliśmy zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach na teatralną niespodziankę. Teatr "Maska" z Krakowa wystąpił gościnnie na bibliotecznej scenie z bajkowym spektaklem "Pod starym Wawelem przygód bez liku".

Jest to na nowo napisana legenda o Smoku wawelskim i szewczyku Skubie. Przedstawienie jest pełną humoru opowieścią o tym, że każdemu, nawet bardzo złemu należy dać drugą szansę. Nie brakuje w nim zabawnych i żywych dialogów oraz barwnych postaci.

Czytaj więcej o: "Pod starym Wawelem przygód bez liku"-spektakl Teatru "Maska"