Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

W Mocarzewie niedaleko Sannik na malowniczej polanie w otoczeniu lasu znajduje się Zespół Szkół Specjalnych.
W szkołach wchodzących w skład zespołu uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tu około 80 uczniów. W szkole podstawowej prowadzone jest wczesne wspomaganie. Ma ono na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Objęte będą nim dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

 

Najnowsze aktualności

24 maja 2016

Zabawa z Biedronką

Dnia 24 maja 2016 roku na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 w Płocku uczestniczyliśmy w imprezie plenerowej pt. „Zabawa z Biedronką”.

Zabawa z Biedronką

Czytaj więcej o: Zabawa z Biedronką
19 maja 2016

XV Rejonowe Biegi Przełajowe "Biegam bo lubię"-Słupia 2016

19 maja 2016 roku uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych brali udział w XV Rejonowych Biegach Przełajowych "Biegam bo lubię", organizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sierpcu. Uczniowie z Mocarzewa niepełnosprawni intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym, rywalizowali z rówieśnikami ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zinnych ośrodków i szkół specjalnych.

Czytaj więcej o: XV Rejonowe Biegi Przełajowe "Biegam bo lubię"-Słupia 2016
16 maja 2016

Rajd Rowerowy 2016

Regulamin rajdu czytaj więcej

Czytaj więcej o: Rajd Rowerowy 2016
16 maja 2016

Spektakl teatralny "Ostatnia Książka Świata"

16 maja 2016 r. dzięki uprzejmości p. Artura Bedyka - dyrektor GBP w Słubicach,  mogliśmy obejrzeć spektakl teatralny "Ostatnia Książka Świata" w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa.

Spektakl teatralny

Spektakl teatralny   

Czytaj więcej o: Spektakl teatralny "Ostatnia Książka Świata"
12 maja 2016

Cała Polska Czyta Dzieciom

We wtorek, 12 maja odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy związane z czytelnictwem, rozpoczynają się 8 maja - w Dniu Bibliotekarza.

Cała Polska Czyta Dzieciom

Cała Polska Czyta Dzieciom 

Cała Polska Czyta Dzieciom

Czytaj więcej o: Cała Polska Czyta Dzieciom