Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

W Mocarzewie niedaleko Sannik na malowniczej polanie w otoczeniu lasu znajduje się Zespół Szkół i Placówek Specjalnych.
W szkołach wchodzących w skład zespołu uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tu około 80 uczniów. W szkole podstawowej prowadzone jest wczesne wspomaganie. Ma ono na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Objęte będą nim dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

 

Najnowsze aktualności

10 listopada 2017

11 listopada - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2017r. odbył się z tej okazji uroczysty apel.

 

Czytaj więcej o: 11 listopada - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada 2017

Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o ks. Janie Twardowskim i konkursu plastycznego

Dnia 10.11.2017 r. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów uczniom biorącym udział w konkursie pod hasłem ,, Zacznij się dziwić - zatrzymaj się i zobacz piękno Boga, człowieka i świata" organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 w Płocku.

Uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów.

I miejsce w konkursie plastycznym zajęła praca Natalii Wyzińskiej uczennicy klasy siódmej

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o ks. Janie Twardowskim i konkursu plastycznego
7 listopada 2017

"Gwiazdy lesnej estrady" bajka edukacyjna

7 listopada uczniowie naszej placówki zasiedli w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Gostyninie, aby obejrzeć spektakl słowno-muzyczny „Gwiazdy Leśnej Estrady”. Mogliśmy w nim uczestniczyć, już po raz kolejny, dzięki uprzejmości Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

Czytaj więcej o: "Gwiazdy lesnej estrady" bajka edukacyjna
26 października 2017

Jubilausz Specjalnego Ośrodka Wychowawczego

26 października 2017 roku obchodziliśmy jubileusz 60-cio lecia Specjalnego Ośrodka Wychowawczego.

Mocarzewo - maleńka słoneczna polana z kompleksem budynków zamknięta kołem leśnych drzew, które rozbujane wiatrem składają hołd temu miejscu. Mieszka tu istotnie jak sama nazwa głosi wielki Mocarz godzien tej największej czci zamknięty w skromnym małym Tabernakulum w kaplicy klasztornej. A na polanie króluje Ona Piękna Pani wypraszając łaski wszystkim mieszkańcom tego miejsca i On św. Józef przywoływany codziennie błaganiem podopiecznych, specjalista od ściągania Bożej Opatrzności i doglądania by niczego tu nie brakowało. Od rana słychać w tym miejscu i płacz, i śmiech, czasem bezradny głos lub wykrzyczaną modlitwę dziecka dobiegającą z rozświetlonych okien; dziecka umiłowanego przez Boga.  

Matka Celina Borzęcka, założycielka zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek, dziś błogosławiona, miała silne przekonanie, że trzeba wychować  wtedy i dziś człowieka Zmartwychwstania, człowieka żyjącego MIŁOŚCIĄ I PRAWDĄ.

Czytaj więcej o: Jubilausz Specjalnego Ośrodka Wychowawczego
24 października 2017

Konkurs wiedzy o ks. Janie Twardowskim

Dnia 24.10.2017 r. na terenie naszej szkoły  odbył się konkurs wiedzy o ks. Janie Twardowskim w ramach VII edycji Regionalnego Konkursu Poezji ks. Twardowskiego pod hasłem ,, Zacznij się dziwić ”- zatrzymaj się i zobacz piękno Boga, człowieka i świata organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 w Płocku.

 

Czytaj więcej o: Konkurs wiedzy o ks. Janie Twardowskim
13 października 2017

Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na początku wzięliśmy udział we Mszy Św.

Następnie z grupą nauczycieli przedstawiliśmy krótkie inscenizacje pantomimiczne, na motywach bajek Jana Brzechwy i Aleksandra Fredry.

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej