Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

W Mocarzewie niedaleko Sannik na malowniczej polanie w otoczeniu lasu znajduje się Zespół Szkół Specjalnych.
W szkołach wchodzących w skład zespołu uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tu około 80 uczniów. W szkole podstawowej prowadzone jest wczesne wspomaganie. Ma ono na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Objęte będą nim dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

 

Najnowsze aktualności

14 maja 2015

"Cały rok jem zdrowo i kolorowo"-wiosna

14 maja społeczność naszej placówki zgromadziła się na apelu w ramach programu "Cały rok jem zdrowo i kolorowo-wiosna". W sposób dostosowany do możliwości uczestników, przybliżony został temat "Nowalijki w naszej diecie".

Nowalijki

Czytaj więcej o: "Cały rok jem zdrowo i kolorowo"-wiosna
14 maja 2015

"Bezpieczeństwo żywności"-apel

W dniu 14 maja 2015 roku w ramach realizacji Programu Profilaktycznego odbyło się spotkanie dotyczące hasła Światowej Organizacji Zdrowia, na rok 2015 : "Bezpieczeństwo żywności".

Apel

Czytaj więcej o: "Bezpieczeństwo żywności"-apel
13 maja 2015

"Dni Oświaty, Książki i Prasy" w naszej szkole

Maj to tradycyjne święto książki, znane jako Dni Oświaty, Książki i Prasy. 12 i 13 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Mocarzewie odbyło się spotkanie dla uczniów z okazji majowych Dni Książki.

Spotkanie z okazji Dni Oświaty, Książki i Prasy

Czytaj więcej o: "Dni Oświaty, Książki i Prasy" w naszej szkole
27 kwietnia 2015

XV Powiatowy Konkurs „Ozdoby Wielkanocne 2015”

   Dnia 27 kwietnia 2015 roku w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Chąśnie odbyło się podsumowanie XV Powiatowego Konkursu „Ozdoby Wielkanocne 2015”.

Ozdoby wielkanocne

Czytaj więcej o: XV Powiatowy Konkurs „Ozdoby Wielkanocne 2015”
24 kwietnia 2015

Wyjazd do kina

 W piątek, 24 kwietnia pojechaliśmy do kina, na film "Paddington" w nagrodę za dobre uczynki i wzorowe zachowanie, które zbieraliśmy i na które "pracowaliśmy" w czasie Wielkiego Postu.

Kino Helios, film pt.

Czytaj więcej o: Wyjazd do kina