Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

W Mocarzewie niedaleko Sannik na malowniczej polanie w otoczeniu lasu znajduje się Zespół Szkół Specjalnych.
W szkołach wchodzących w skład zespołu uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tu około 80 uczniów. W szkole podstawowej prowadzone jest wczesne wspomaganie. Ma ono na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Objęte będą nim dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

 

Najnowsze aktualności

3 czerwca 2016

"Sport - razem dla wszystkich" - VI Powiatowa Olimpiada Integracyjna

Dnia 3 czerwca 2016 roku już po raz szósty w Powiatowej Olimpiadzie Integracyjnej na  szkolnych obiektach sportowych w Zespole Szkół w Gąbinie.

Święto rozpoczęło się uroczystym wejściem na płytę boiska drużyn biorących udział w konkurencjach sportowych w asyście Greczynek, które niosły flagę olimpijską oraz zawodnika niosącego ogień olimpijski w celu zapalenia znicza olimpijskiego.

Impreza ma na celu zachęcać młodzież do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego, integrować  uczniów z różnych szkół, budzić ducha sportowej rywalizacji fair play oraz przeciwdziałać  uzależnieniom.

Po uroczystym wciągnięciu flagi olimpijskiej  na maszt, zawodnicy i sędziowie złożyli ślubowanie.

Czytaj więcej o: "Sport - razem dla wszystkich" - VI Powiatowa Olimpiada Integracyjna
2 czerwca 2016

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

2 czerwca 2016 r. w związku z obchodzonym dzień wcześniej Dniem Dziecka Gminna Biblioteka Publiczna  w Słubicach przygotowała dla swoich najmłodszych czytelników nie lada atrakcję. Tego dnia zaprosiła do biblioteki dzieci na spotkanie z Agnieszką Frączek autorką bestselerowych książek dla dzieci.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek 

Czytaj więcej o: Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek
1 czerwca 2016

Dzień Dziecka, Dzień Otwarty i Zjazd Absolwentów 2016

Dzień Dziecka, Dzień Otwarty i Zjazd naszych Absolwentów wpisał się do naszego kalendarza uroczystości na stałe. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych odbył się 1 czerwca.

Dzień Dziecka, Dzień Otwarty i Zjazd Absolwentów 2016

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka, Dzień Otwarty i Zjazd Absolwentów 2016
31 maja 2016

Regionalne Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce "Sprawni Razem"

31 maja 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych brali udział w Regionalnych Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce "Sprawni Razem" w Łowiczu. Mocarzewską szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Kamila Wieczorek, Konrad Spryszyński, Natalia Wyzińska, Elżbieta Wasińska, Paulina Górska, Irmina Nowak i Łukasz Żółtowski.

Regionalne Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce "Sprawni Razem"

Czytaj więcej o: Regionalne Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce "Sprawni Razem"
30 maja 2016

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wycieczce szkolnej"

30 maja już po raz szósty odbyło sie rozstyrzygnięcie konkursu plastycznego "Jestem bezpieczny" . Tegoroczne hasło konkursowe "Bezpiecznie na wycieczce szkolnej".

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wycieczce szkolnej"