Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

W Mocarzewie niedaleko Sannik na malowniczej polanie w otoczeniu lasu znajduje się Zespół Szkół Specjalnych.
W szkołach wchodzących w skład zespołu uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tu około 80 uczniów. W szkole podstawowej prowadzone jest wczesne wspomaganie. Ma ono na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Objęte będą nim dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

 

Najnowsze aktualności

14 kwietnia 2016

Jubileusz Chrztu Polski w Zespole Szkół Specjalnych w Mocarzewie

Nawiązując do 1050 rocznicy Chrztu Polski, z inicjatywy Książnicy Płockiej i dzięki współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Słubicach, 14 kwietnia w samo południe czytaliśmy literackie i historyczne teksty odnoszące się do przyjęcia chrztu przez Mieszka I.

Było to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii narodu i polskiej państwowości, rozpoczynające proces chrystianizacji i zespalania państwa Polan.

Jubileusz Chrztu Polski w Zespole Szkół Specjalnych w Mocarzewie

Jubileusz Chrztu Polski w Zespole Szkół Specjalnych w Mocarzewie

Czytaj więcej o: Jubileusz Chrztu Polski w Zespole Szkół Specjalnych w Mocarzewie
6 kwietnia 2016

Światowy Dzień Zdrowia-apel

W przeddzień „Światowego Dnia Zdrowia” czyli 6 kwietnia społeczność szkolna Zespołu Szkół Specjalnych w Mocarzewie spotkała się na apelu poświęconemu dbaniu o zdrowie własne jak i innych. Poruszone zostały tematy prawidłowego odżywiania, dbania o formę fizyczną, a także higieny osobistej i higieny otoczenia.

 Światowy Dzień Zdrowia

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Zdrowia-apel
16 marca 2016

„Pożegnanie Zimy-powitanie Wiosny”-apel

16 marca 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół „świętowali nadejście Wiosny”.

„Pożegnanie Zimy-powitanie Wiosny”-apel

Długa i mroźna Zima dała nam się we znaki. Tym większa była nasza radość z symbolicznego jej pożegnania. Tego dnia odbył się apel o tematyce zimowo-wiosennej „Pożegnanie Zimy-powitanie Wiosny”.

„Pożegnanie Zimy-powitanie Wiosny”-apel 

„Pożegnanie Zimy-powitanie Wiosny”-apel

Czytaj więcej o: „Pożegnanie Zimy-powitanie Wiosny”-apel
15 marca 2016

Konkurs recytatorski

15 marca 2016 roku uczestniczyliśmy w konkursie recytatorskim w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym Nr 1 w Płocku.

Była to już VI edycja regionalnego konkursu poezji Ks. Jana Twardowskiego w obchodach roku jubileuszowego pod hasłem: „Uśmiech jest najprawdziwszym, kiedy jednocześnie uśmiechają się oczy - humor, radość i uśmiech w poezji Księdza Jana”.

Konkurs recytatorski

Czytaj więcej o: Konkurs recytatorski