Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

W Mocarzewie niedaleko Sannik na malowniczej polanie w otoczeniu lasu znajduje się Zespół Szkół Specjalnych.
W szkołach wchodzących w skład zespołu uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Obecnie znajduje się tu około 80 uczniów. W szkole podstawowej prowadzone jest wczesne wspomaganie. Ma ono na celu pobudzenie psychoruchowe i społeczne rozwoju dziecka od chwili wykrycia niepełnosprawności do podjęcia nauki w szkole. Objęte będą nim dzieci, które posiadają opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną.

 

Najnowsze aktualności

28 września 2016

Z wizyta u Fotografa

28 września 2016 r. uczniowie klas I i II gimnazjum odwiedziły zakład fotografii cyfrowej „Fotonik” pani Anny Nowakowskiej  w Sannikach.

Z wizyta u Fotografa

Czytaj więcej o: Z wizyta u Fotografa
1 września 2016

Zabrzmiał pierwszy dzwonek !

1 września w szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek zapowiadający nowy rok szkolny. Nadszedł czas, by wrócić do szkolnych ławek. Mszą Świętą w Kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek rozpoczęliśmy uroczystość.

1 wrzesień

 

Czytaj więcej o: Zabrzmiał pierwszy dzwonek !
23 czerwca 2016

Bezpieczne wakacje

23 czerwca 2016 roku w naszej placówce odbył się apel "Bezpieczne wakacje", który dotyczył zagrożeń z jakimi uczniowie mogą się spotkać w czasie wakacji. Zostały przypomniane podstawowe zasady bezpieczeństwa jakimi należy się kierować w czasie zabaw oraz wypoczynku.

Bezpieczne wakacje

Czytaj więcej o: Bezpieczne wakacje